Leszek Cichoński zaprasza na Gitarowy Rekord Guinnessa i koncert gwiazd

Thanks Jimi Festival to nowa „pierwszomajowa” tradycja, która od kilku lat przyciąga do Wrocławia tysiące gitarzystów. W tym roku po raz ósmy gitary zagrają na wrocławskim Rynku

Rok temu ustanowiliśmy oficjalny Rekord Guinessa – Hey, Joe Jimiego Hendrixa zagrało 6346 gitarzystów bijąc ponad trzykrotnie rekord ustanowiony przez Amerykanów – w Concorde (Kalifornia) zagrało 2052 muzyków. Wrocławski rekord został potwierdzony certyfikatem Komisji światowych Rekordów Guinnessa w Londynie.

Pierwszomajowe Święto Gitary składa się w tym roku z dwóch odsłon. Pierwsza to wspólne granie i bicie Rekordu Guinnessa na Rynku, a druga – koncert gwiazd na Wyspie Słodowej.

Ideą tegorocznego Festiwalu jest, aby uczestnicy zagrali wszystkie utwory, które były wykonywane przez poprzednie lata, a więc nie tylko Hey Joe ale też Little Wing, Red House Blues, Kiedy Byłem Małym Chłopcem, Smoke on the Water i inne. Oczywiście utworem rekordowym pozostaje Hey Joe, który wszyscy zagrają z Ray Wilsonem ex-wokalistą grupy Genesis i innymi gwiazdami Festiwalu. Wielka Gitarowa Orkiestrę poprowadzi jak co roku pomysłodawca Festiwalu – Leszek Cichoński.

Udział w Festiwalu i wieczornym koncercie gwiazd zapowiadają m. in., TSA, Dżem, Zbigniew Hołdys, Marek Raduli, Jarosław Śmietana, Mietek Jurecki, Jorgos Skolias oraz gwiazdy zagraniczne m.in. świetny gitarzysta amerykański Greg Koch i Ray Wilson.

Już po raz trzeci koncert na Rynku będzie transmitowany przez Internet aby cały świat mógł z nami zagrać Hey Joe i inne utwory. Instruktaż jak przygotować się do Rekordu (chwyty gitarowe, diagramy, mp3) znajduje się na podstronie rekordowej strony www.cichonski.art.pl. Nowym utworem do przygotowania będzie kompozycja Jimi Hendrixa Voodoo Child. Festiwal rozpocznie się tradycyjnie w samo południe na wrocławskim Rynku. Od 12.00 rusza też rejestracja Rekordzistów, którzy przy rejestracji będą mogli kupić bilet zniżkowy bilet na wieczorny koncert gwiazd . Koncert ten odbędzie się na Wyspie Słodowej,

GRG info www.heyjoe.pl www.cichonski.art.pl