Digitech Timebender I Harmonyman w magazynie TopGuitar

Lipcowe wydanie Magazynu Muzyków TopGuitar zawiera test efektów gitarowych TimeBender i HarmonyMan firmy DigiTech. Poniżej przedstawiamy fragmenty z testu, przeprowadzonego przez Mikołaja Służewskiego, redaktora działu sprzętowego TopGuitar:

„Efekty TimeBender i HarmonyMan, mimo iż łączą w sobie ogrom funkcji i możliwości, których próżno szukać w innych delayach i pitch shifterach, gabarytowo są całkiem niewielkie. Ich metalowa obudowa nie zajmie w pedalboardzie więcej miejsca niż połączone ze sobą dwie standardowe kostki podłogowe.”

„Można powiedzieć, że oba testowane efekty są uosobieniem zaawansowanej myśli technologicznej, ale ich celem jest umożliwienie współczesnym gitarzystom jak najpełniejszej realizacji oryginalnych wizji artystycznych. Na pewno docenią je muzycy, którzy przykładają dużą wagę do szczegółów swojego brzmienia i możliwości dogłębnej ingerencji w owe szczegóły.”

„TimeBender łączy stare dobre rozwiązania z zupełnie nowym spojrzeniem na efekt delay oraz rozbudowanymi możliwościami modyfikacji parametrów. HarmonyMan to natomiast solidny pitch shifter, na którego dokładności prowadzonych harmonii można polegać. Jego dużym atutem jest możliwość dodania dwóch, a nie tylko jednego głosu.”