T.Burton Fingerstyle Festival

Wielkimi krokami zbliża się druga edycja T.Burton Fingerstyle Festival – impreza odbędzie się 2 października 2010 roku w znanym poznańskim klubie Blue Note. Zaplanowaną pierwotnie na kwiecień imprezę przełożono na drugą połowę roku ze względu na żałobę związaną z katastrofą w Smoleńsku.

Ubiegłoroczną edycję obwołano jednym z najdonioślejszych wydarzeń muzycznych w Poznaniu i w Polsce. 21 marca 2009 roku na scenie Domu Kultury „Pod Lipami” odbył się pierwszy w historii festiwal gitary akustycznej, w całości poświęcony technice fingerstyle. Zorganizowano go po to, aby uczył, inspirował i zachwycał. Ze swej roli wywiązał się doskonale! O niezaprzeczalnym sukcesie artystycznym świadczyła m.in. liczna grupa przybyłych muzyków i miłośników tej techniki gry oraz ognisty jam session, który zamknął festiwal.

Zakres drugiej edycji T.Burton Fingerstyle Festivalu zostanie nieco rozszerzony. Impreza, która rozpocznie się w samo południe, będzie się składać z trzech odrębnych bloków – konkursu, warsztatów oraz koncertów.
Szczegółu dotyczące festiwalu znajdziecie na www.kisielewski.com.pl.