Szósta edycja lubelskiego Solo Życia

8 września 2010 roku o godz. 16. w Muszli Koncertowej Parku Saskiego w Lublinie rozpocznie się finałowy koncert szóstego festiwalu Solo Życia. Wstęp na imprezę jest wolny!

Festiwal ten to jedyne tego typu wydarzenie muzyczne w Europie. W tym roku na scenie festiwalowej, oprócz finalistów międzynarodowego konkursu „Solo Życia”, pojawią się także gwiazdy polskiej muzyki – Zbigniew Hołdys oraz zespół SBB.

Celem przedsięwzięcia, którego inicjatorem jest Mietek Jurecki, jest udzielanie pomocy zdolnym, lecz nieznanym instrumentalistom. Ponieważ inne konkursy muzyczne przeznaczone są jedynie dla zespołów lub wokalistów, więc konkurs „Solo Życia” stał się dla wielkiej liczby dobrych a nieznanych muzyków wielką szansą na to, aby nieprzeciętne umiejętności i talent zaowocowały w przyszłości podjęciem profesjonalnej działalności artystycznej. Podczas Festiwalu uczestnicy mają również możliwość konfrontowania swoich umiejętności z wirtuozerią najlepszych instrumentalistów w naszym kraju. Corocznie uczestniczą w niej gwiazdy polskiej estrady. Dodatkowym celem imprezy jest propagowanie stylu życia wolnego od uzależnień, dlatego hasłem Festiwalu podobnie jak w ubiegłym roku jest „Lepiej grać niż pić lub ćpać”.
Więcej informacji na temat tegorocznego festiwalu „Solo Życia” i jego poprzednich edycji można znaleźć na stronie internetowej: www.jurecki.art.pl