„Sprzęt na Topie” dla Mesa TransAtlantic

Testowany w październikowym numerze Magazynu Muzyków TopGuitar wzmacniacz gitarowy TransAtlantic firmy Mesa otrzymał wyróżnienie „Sprzęt na Topie”.

Poniżej prezentujemy kilka fragmentów z testu przeprowadzonego przez Mikołaja Służewskiego, redaktora działu sprzętowego TopGuitar, które mogą stanowić uzasadnienie przyznanej nagrody:

„Włączenie zasilania skutkuje podświetleniem całego wnętrza na niebiesko, co robi wrażenie przy pierwszym, jak i każdym kolejnym uruchomieniu wzmacniacza. Iluminacja rzucana przez otwory w obudowie na ścianę z tyłu wygląda po prostu nieziemsko.”

„Zacząłem od kanału zielonego w trybie Normal, uzyskując przy niższym poziomie głośności (wzmocnienia) preampu piękne, przejrzyste wodospady czystych dźwięków.”

„Chociaż nie jest to wzmacniacz ultrahigainowy pokroju Rectifiera, to jednak na humbuckerach uzyskamy tu charakterystyczny bogaty sound solowy i jeszcze bogatsze brzmienie akordów.”

„TransAtlantic jest stosunkowo prosty w obsłudze jak na Mesę, ale w porównaniu z podobnych rozmiarów headami innych firm oferuje znacznie więcej.”

„Biorąc pod uwagę fakt, że TransAtlantic potrafi z powodzeniem zastąpić dwa, trzy, albo i cztery inne piece podczas sesji nagraniowej lub koncertu, inżynierom z kalifornijskiej Petalumy należy się owacja na stojąco.”

Specjalnie dla TopGuitar wypowiedział się przedstawiciel firmy Mesa/Boogie:

„Budując TransAtlantic, chcieliśmy na nowo zdefiniować wzmacniacze typu lunchbox. Kiedy widzę miny naszych klientów, jestem pewien, że w pełni nam się to udało. TransAtlantic naprawdę daje radę!”