Epiphone Dove i Hummingbird w TopGuitar

Październikowe wydanie Magazynu Muzyków TopGuitar zawiera test gitar akustycznych Dove i Hummingbird firmy Epiphone. Poniżej przedstawiamy fragmenty z testu, przeprowadzonego przez Maćka Wardę, redaktora działu sprzętowego TopGuitar:

„Te dwa solidne akustyki to miła niespodzianka dla wielbicieli muzyki amerykańskiego Południa i brzmienia country z pikantną domieszką rockowych wpływów.”

„Akcja strun ustawiona jest idealnie, ponieważ nie musimy używać wielkiej siły, by złapać akord barre, nawet w wyższych pozycjach.”

„Dove potrafi rozkochać w sobie od pierwszych nut. Mamy tu przykład prawdziwego dźwiękowego blasku, który wychodzi w każdym aspekcie gry, czy to przy fingerpickingu, czy przy kostce, czy wreszcie przy różnych tappingach i flażoletach. No i jest głośno – nawet pojedyncze struny dźwięczą mocno, pewnie, niezależnie, na którym progu je dociśniemy.”

„Przy stonowanej, niezbyt ekstatycznej grze brzmienie Hummingbirda we wszystkich rejestrach jest mniej więcej na tym samym poziomie. Struny wiolinowe prezentują bardzo klarowny, precyzyjny, acz nieco przyciemniony ton, który ładnie miksuje się z jaśniej brzmiącymi strunami basowymi. W połączeniu daje to ciekawy, ciepły i wygładzony tembr, typowy dla lat 50. i 60.”

„Wszystkie bluesowe, folkowe i funkowe frazy brzmią naturalnie i uniwersalnie. Hummingbird może i wygląda jak oręż muzykującego farmera z Alabamy, ale brzmi bardzo europejsko i znajomo. Złoty środek wśród akustyków?”