Najlepiej sprzedająca się gitara Epiphone’a

Les Paul Special II nie zawdzięcza tak wielkiego zainteresowania jedynie swojej wyjątkowo niskiej cenie. Ten model to świetna okazja dla początkujących gitarzystów, aby mogli podjąć naukę na instrumencie posiadającym prawdziwe brzmienie oraz klimat legendarnego Les Paula. Wielu profesjonalnych muzyków również przekonało się do Special II i sięga po niego nawet w najcięższych warunkach, jakie narzucają czasem trasy koncertowe.

Wysokiej jakości materiały oraz design zapewniają odpowiedni stosunek jakości do ceny. Prawdziwa moc Les Paula płynie prosto z w pełni mahoniowego korpusu o tradycyjnym kształcie. Przykręcony do niego gryf zwieńczony palisandrową podstrunnicą również wykonany jest z mahoniu i posiada profil charakterystyczny dla modeli z lat ’60, czyli SlimTaper.

W sercu gitary umieszczona została para otwartych humbuckerów Epiphone 700T oraz 650R, które zapewniają instrumentowi masywne, niepowtarzalne brzmienie Les Paula. Pomimo swojej niskiej ceny, instrument zaopatrzony został także w wysokiej jakości niklowany osprzęt, czyli epiphone’owski mostek tune-o-matic z systemem LockTone i strunociągiem stopbar. Takie rozwiązanie zapewnia rewelacyjny sustain. Do wyboru mamy pięć kolorów: Ebony, White, Heritage Cherry Sunburst, Vintage Sunburst oraz wersję Wine Red z czarnym osprzętem. Dostępna jest także wersja leworęczna w kolorach Heritage Cherry Sunburst lub Vintage Sunburst.

Dystrybutor: www.lauda-audio.pl
Producent: www.epiphone.com