Roland Cakewalk V-Studio 20 w TopGuitar

Październikowe wydanie Magazynu Muzyków TopGuitar zawiera test interfejsu gitarowego Cakewalk V-Studio 20 firmy Roland. Poniżej przedstawiamy fragmenty z testu, przeprowadzonego przez Grzegorza Ufnala, redaktora działu sprzętowego TopGuitar:

„Interfejs wyposażono w nietypową jak na tego typu sprzęt opcję, mianowicie obudowa skrywa dwa małe wbudowane mikrofony umożliwiające rejestrowanie dźwięku stereo. Może się to okazać bardzo przydatne do szybkiego rejestrowania pomysłów muzycznych.”

„Panel VS-20 Editor zachowuje ten sam układ efektów, pokręteł i przełączników jak podłogowy Boss ME-70, dzięki czemu każdy gitarzysta intuicyjnie i łatwo odnajdzie się w obsłudze edytora brzmień, nawet jeśli z multiefektami Bossa nie miał nic do czynienia.”

„Pośród wszystkich software’ów emulujących COSM wydaje się najbardziej podatny na artykulację, jest więc najbardziej „ludzki”. Brzmienia, jakie otrzymujemy w postaci gotowych presetów, czy też te, które sami ustawimy, mają ogromną zaletę – niemal od razu brzmią dobrze w całościowym miksie.”

„Roland czerpie ze swojej bogatej tradycji i za pośrednictwem Cakewalk V-Studio20 daje nam poważne, twórcze narzędzie do pracy nad własną wyobraźnią.”