Santana – prawdziwy czarodziej gitary

W latach 60. i 70. XX wieku Carlos Santana jako jeden z pierwszych połączył muzykę latynoską i afrykańską z elektrycznym bluesem, jazzem i rockiem. Od tego czasu jego rozpoznawalne brzmienie gitary oczarowuje kolejne pokolenia słuchaczy.

Skąd u młodego Carlosa zainteresowanie muzyką, dlaczego zaczął grać na gitarze, jak założył swój zespół i dzięki czemu udało mu się osiągnąć sukces w show-biznesie? Dowiecie się tego z grudniowego numeru TopGuitar, w którym znajdziecie artykuł o życiu Carlosa Santany, a jego karierę i dyskografię prześledzicie w załączonym kalendarium. Jak zwykle przygotowaliśmy dla was również opracowanie instrumentarium naszego okładkowego bohatera.

Precedensem do tej publikacji jest wydana niedawno płyta „Guitar Heaven”, na której Santana po raz kolejny zaprosił do współpracy gwiazdy rocka i popu, aby wspólnie z nimi nagrać na nowo największe arcydzieła muzyki gitarowej, jakie kiedykolwiek powstały. Swoim niepowtarzalnym, ciepłym brzmieniem gitary przypomina całemu światu takie klasyki jak „Riders on the Storm” THE DOORS, „Sunshine of your Love” CREAM, „Whole Lotta Love” LED ZEPPELIN czy „Little Wing” Jimiego Hendrixa! Chcecie wiedzieć więcej? Szukajcie grudniowego numeru TopGuitar w kioskach, salonach EMPiK oraz innych punktach kolportażu prasy, a także w sklepach muzycznych!