Rozłam w Artrosis i Electric Chair

27 grudnia gotycką grupę Artrosis opuścili wszyscy muzycy z wyjątkiem wokalistki Magdy „Medeah” Stupkiewicz. Z zespołu odeszli klawiszowiec Łukasz „Migdał” Migdalski, basista Remigiusz „Remo” Mielczarek, gitarzysta Krystian „MacKozer” Kozerawski oraz perkusista Paweł „Świcol” Świca. Jednocześnie zakomunikowali powstanie nowej grupy – Electric Chair (www.electric-chair.pl). Poniżej oświadczenie muzyków:

Drodzy Fani,
przez ostatnie parę lat mieliśmy przyjemność być muzykami Artrosis i grać dla Was zarówno koncerty jak i nagrywać płyty. Stara prawda „nic nie trwa wiecznie” dotyczy także naszej wspólnej drogi. Jako zespół doszliśmy już jakiś czas temu do rozstaju, w którym nasza czwórka wybrała zdecydowanie inny kierunek niż Magda. Przez pewien okres próbowaliśmy wszyscy razem znaleźć jakąś drogę kompromisu, w tym jednak wypadku ścieżka na przełaj do niczego nie prowadzi, co więcej powoduje niepotrzebne w naszych relacjach napięcia.

Jedynym rozwiązaniem tej sytuacji jest rozstanie w przyjaźni i pójście w swoją muzyczną stronę.

Wiemy, że czekacie na nową płytę. Możemy Was zapewnić, że nikt z nas nie złoży broni, a w ostateczności otrzymacie po prostu więcej dobrej muzyki. Magda z pewnością już niebawem rozpocznie pracę z nowymi muzykami nad nową płytą Artrosis. My ze swej strony rozpoczynamy pracę w naszym nowym zespole – Electric Chair

Migdał, Remo, Świcol i MacKozer

Również wokalistka wydała oświadczenie:

Nowy Rok to okres, w którym często podejmowane są ważne decyzje. Dla mnie jedną z nich było określenie kierunku, w którym powinno podążyć Artrosis. Przedłużająca się praca nad nowym materiałem oraz różnica w podejściu do produkcji spowodowała, że należało odłożyć na bok stosunki międzyludzkie i skupić się na zespole i jego dalszej egzystencji.

Niestety o tyle o ile na „Con Trust” udało się nam wypracować kompromis o tyle przy pracy nad kolejną płytą okazało się to już niemożliwe. Podziały tkwiące w sposobie odbierania muzyki uświadomiły nam, że nie znajdziemy punktu, w którym możemy się spotkać, a bez tego dalsza współpraca nie ma sensu.

Ucinając potencjalne spekulacje chcę zapewnić, że zespół istnieć będzie nadal. Wkrótce nowa odsłona oficjalnej strony Artrosis. Niebawem też będziecie mogli usłyszeć singiel promujący nowe i długo oczekiwane wydawnictwo.
Ze swojej strony chciałabym podziękować chłopakom za te kilka lat współpracy życząc przy okazji powodzenia w tworzeniu nowego zespołu.

Medeah