P.O.D. w maju w Polsce

25 maja 20011 r. w warszawskim klubie Proxima wystąpi amerykańska grupa numetalowa P.O.D. (Payable On Death). Zespół promować będzie swój najnowszy, ósmy w dorobku krążek studyjny, którego premierę przewidziano w tym roku. Będzie to druga wizyta P.O.D. w Polsce. Po raz pierwszy grupa zagrała w 2000 r. w katowickim Spodku jako support Korna.

Ceny biletów:
80 zł (przedsprzedaż)
90 zł (w dniu koncertu)

P.O.D. na muzycznym rynku istnieje już od 1992 roku, grupa ma już na koncie 7 studyjnych płyt oraz ponad 10 mln sprzedanych krążków na całym świecie. Zespół zadebiutował w 1993 r. za sprawą płyty „Snuff The Punk”, na której zawarto wybuchową mieszankę elementów hard core’a, thrashu oraz hip hopu. Debiut, jak i kolejny krążek, „Brown”, został wydany przez zespół własnym sumptem i płyty te odniosły spory sukces, jednak przełom nastąpił w 1999 r., kiedy to ukazał się trzeci studyjny album formacji, wydany w barwach Atlantic Records – „The Fundamental Elements of Southtown”, a w 2000 r. krążek ten zyskuje status Platynowej Płyty. Kolejny album, „Satellite”, wydany w 2001r., jeszcze bardziej umocnił pozycję zespołu, pierwszy singiel z tej płyty, „Alive”, został najczęściej granym klipem na kanale MTV, a także zyskał nominację do Nagród Grammy w kolejnym roku. Kolejne single („Youth Of The Nations”, „Satellite”) również okazały się ogromnym sukcesem i wkrótce płyta pokryła się potrójną platyną. W lutym 2003 r. z zespołem rozstaje się gitarzysta Marcos Curiel, który skupił się na swoim projekcie, The Accident Experiment, z nowym gitarzystą na pokładzie, Jasonem Truby, zespół nagrywa kolejne krążki – „Payable On Death” (2003 r.) i „Testify” (2006 r.).Jednak pod koniec 2006 roku i Truby opuszcza szeregi P.O.D., a Marcos powraca do swojej macierzystej formacji. W 2008 r. nakładem INO/ Columbia Records ukazuje się ostatni jak dotychczas krążek zespołu, „When Angels & Serpents Dance”. Na albumie tym również gościnnie pojawili się Mike Muir z Suicidal Tendencies, Page Hamilton z Helmet, chór gospel oraz Marley Sistsers.

Prace nad najnowszym krążkiem rozpoczęły się jeszcze w 2009 r., a z efektem przyjdzie nam się zapoznać już w tym roku. Jak sam zespół zapowiada, będzie to „powrót do korzeni, odrobina hip – hopu, punk rocka lub reggae”, natomiast produkcja albumu powierzona została w ręce Howarda Bensona, z którym zespół pracował już przy „The Fundamental…” oraz „Satellite”.