Totentanz – Inni

„Inni” to tytuł pod jakim ukaże się nowy, trzeci już studyjny album tarnowskiej grupy Totentanz. Płyta zawierać będzie 14 kompozycji, album ukaże się już początkiem kwietnia.

Będzie to nowe oblicze zespołu, nadal rockowe, ale skręcające ku nieco innej stylistyce. W porównaniu z płytami „Nieból” i „Zimny dom” ten album będzie bardziej rozbudowany muzycznie, zwłaszcza pod względem harmonii. Pojawią się akustyczne gitary, bałałajka, fortepian, instrumenty perkusyjne i żywy kwartet smyczkowy. W warstwie wokalnej dużo nowych obszarów, w jakich do tej pory nie słyszeliśmy Totentanz. Teksty jak zwykle po polsku, a w nich o życiu, miłości, młodości, marzeniach, śmierci, trudnych życiowych decyzjach i patologii. Czyli także to do czego Totentanz zdążył już przyzwyczaić swoich słuchaczy.

Nad produkcją czuwa Leszek Łuszcz ze studia 07 w Tarnowie, gdzie płyta została nagrana. Część nowego materiału będzie można usłyszeć na jedynym przedpremierowym koncercie: 17 marca o 20:00, w klubie ComeIn w Opolu.