Devin Townsend Project na Sonisphere Festival

Devin Townsend Project dołączyło do składu tegorocznego Sonisphere Festival, który odbędzie się 10 czerwca na warszawskim lotnisku Bemowo. Na festiwalu zagrają jeszcze Iron Maiden, Motörhead, Mastodon, Volbeat, Killing Joke, Hunter, Made of Hate. Zapowiadany wcześniej Slipknot nie został dotąd jednak potwierdzony, data zniknęła również z myspace zespołu.

Devin Townsend po raz pierwszy zwrócił uwagę opinii publicznej w 1993 roku, kiedy Steve Vai wybrał go na wokalistę na album Sex and Religion i na towarzyszącą wydaniu płyty trasę koncertową.

W świecie narastającego konformizmu i muzycznego banału Devin Townsend należy do nielicznego grona artystów, którzy mają charakter, charyzmę i których cechuje zaskakująca i innowacyjna kreatywność. Jako artysta solowy, producent, członek (już rozwiązanego) Strapping Young Lad, z którym grał na Ozzfest i na głównej scenie podczas Download festival oraz wokalista na albumie Steve’a Vai’a – Sex and Religion – Townsend zawsze inspirował fanów i krytyków.

Pod pseudonimem Devin Townsend Project jako pierwszy wydany został album Ki.

Z biegiem lat Devin stał się znany z tworzenia zupełnie nowego studia i zespołu dla każdej solowej płyty. Może to być częściowo wyjaśnione tym, że każdy kolejny album Devina zazwyczaj bardzo różni się od swoich poprzedników. Zdaniem Devina albumy brzmią inaczej, bo podczas ich tworzenia czerpie on z doświadczeń z ostatnich lat i tego, co aktualnie czuje.