Pat Metheny we Wrocławiu

Pat Metheny wystąpi 6 listopada podczas jesiennej edycji Ethno Jazz Festival 2011 we Wrocławiu. Koncert muzyka odbędzie się w Hali Orbita, towarzyszyć mu będą Larry Grenadier na kontrabasie oraz Bill Stewart na perkusji.

Pat Metheny urodził się 12 sierpnia 1954 roku w Kansas i pochodzi z muzycznej rodziny. Mając 8 lat zaczął grać na trąbce a cztery lata później wybrał gitarę. Wkrótce rozpoczął regularną współpracę z najlepszymi zespołami jazzowymi w swoim stanie, zdobywając cenne doświadczenie w niezwykle młodym wieku. Profesjonalny debiut artysty na międzynarodowej scenie jazzowej nastąpił w roku 1974.

Pat Metheny swoją technikę doskonalił na Uniwersytecie w Miami oraz w słynnej Berklee College of Music w Bostonie. Tam właśnie na zdolności studenta zwrócił uwagę wykładowca oraz wibrafonista Gary Burton, który zaproponował Metheny’emu współpracę. W zespole Gary’ego Burtona Metheny spędził trzy lata, przejawiając charakterystyczny styl będący mieszanką swobodnej artykulacji oraz zaawansowanej rytmicznej i harmonicznej wrażliwości. Ten sposób improwizacji był z założenia nowatorski, jednak głęboko zakorzeniony w tradycji jazzowej.

bilety:
200 zł – I miejsca
160 zł – II miejsca
130 zł – III miejsca
100 zł – IV miejsca
50 zł – wejściówki dla uczestników Gitarowego Rekordu Guinnessa 2011