Closterkeller – Bordeaux

Po dwuletniej przerwie fonograficznej Closterkeller powraca z dziewiątym, jak zwykle kolorowym, albumem studyjnym! „Bordeaux” to concept album (po raz pierwszy w historii zespołu) poetycko opisujący wędrówkę ludzi ścieżkami czasu i bezlitosnego przeznaczenia. Płyta stworzona z pasją i zaangażowaniem przez mistrzów polskiego rocka bez wątpienia potwierdza klasę zespołu. Charyzmatyczna Anja Orthodox po raz kolejny udowadnia czym różni się prawdziwa sztuka wokalna od śpiewania piosenek, a zespół czym jest prawdziwe granie, a nie odgrywanie dźwięków.

Grupa przystąpiła do nagrań w swoim najmocniejszym składzie (po pięciu latach przerwy stanowisko perkusisty ponownie objął Gerard Klawe). Za okładkę tradycyjnie już odpowiedzialny jest Albert Bonarski, w ubiegłym roku nominowany do Fryderyka w kategorii „Najlepsza oprawa graficzna”.

„Bordeaux”
ukaże się już 16 września. Dwa tygodnie później rozpocznie się promocyjna trasa koncertowa, która swym zasięgiem obejmie 34 miasta, w tym specjalny koncert w Trójce.

źródło: anja.pl