Shakin’ Dudi: „…bo ładnym zawsze lżej…”

W sobotę, 8 października w katowickim Spodku w trakcie 31. edycji Rawa Blues Festival będzie miała miejsce premiera nowego albumu Shakin` Dudi. Irek Dudek i jego rock`n`rollowe kommando po raz pierwszy na żywo zaprezentują zupełnie nowe piosenki z albumu „…bo ładnym zawsze lżej…”. Dodatkowo na Rawie będzie można kupić płytę na parę dni przed oficjalną premierą sklepową.

2011 to rok szczególny w karierze Ireneusza Dudka. Artysta w maju obchodził 60. urodziny, jednocześnie minęło 40 lat jego profesjonalnej kariery. 2 dni po urodzinach Irek Dudek został uhonorowany Fryderykiem 2011 za album „Dudek Bluesy”. Kolejnym etapem jego twórczości jest nowa płyta Shakin Dudi zatytułowana „…bo ładnym zawsze lżej…”.

Premierowy album Shakin` Dudi to trzynaście przebojowych, melodyjnych piosenek nawiązujących do klimatu klasycznego rock`n`rolla. Piosenek dynamicznych, energetycznych, z chwytliwymi refrenami. Takimi jak największe przeboje Shakin` Dudi, takie jak „Au sza la la la” czy „Och, Ziuta”, które stały się klasykami polskiej muzyki rozrywkowej.

Nowością jest wykorzystanie akustycznej gitary, na której gra Irek, w utworach z pogranicza rockabilly i psychobilly. Album pokazuje wszystkie barwy i odcienie rock`n`rolla. Perfekcyjnie zaśpiewane i perfekcyjnie zagrane piosenki wyróżnia oryginalne brzmienie. Jak zwykle ważną rolę odgrywają ironiczne, zabawne teksty. Teksty pełne dowcipnych zwrotów i zabawnych puent. Irek wciela się m.in. w rolę ojca, namawiającego córkę, by zamiast Chopina słuchała disco-polo, a wolny czas spędzała w sklepie. Inną piosenkę zaczyna od słów: „Dzień dobry, nazywam się Heniek, jestem anonimowym abstynentem”. W następnym utworze twierdzi że 'artyście wolno wszystko”. W kolejnym nuci: „Sąsiad ma, sąsiad ma, muszę mieć ja!”

Doskonała muzyka, doskonałe teksty, doskonałe brzmienie. Tak w skrócie można opisać nową płytę Shakin` Dudi. A na żywo, zobaczcie sami!

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie na stronie: www.rawablues.com.

Patronem medialnym wydarzenia jest Magazyn Muzyków TopGuitar.