Czy grubość strun do gitary elektrycznej jest ważna?

Biorąc czynny udział w tworzeniu brzmienia idealnego i wymarzonego instrumentu, jakim dla wielu jest gitara elektryczna, warto zwrócić uwagę na każdy jej najmniejszy element. Może on w dużym stopniu zdecydować o tym czy uda nam się oddać wszystkie te dźwięki, te niuanse, które nam w duszy grają.

Jednym z najważniejszych takich elementów składowych gitary – a często niedocenianym nawet przez dość zaawansowanych gitarzystów – są struny. Niby to jest szczegół, ale to właśnie struny, odpowiednio dopasowane, pozwolą na pełny i świadomy przekaz utworu muzycznego.

struny do gitary

struny do gitary

Przeglądaj struny do gitary:
http://strunygitarowe.pl/pl/c/Struny-do-gitary-akustycznej/93
http://muzyczny.pl/41g_Gitary-Struny-gitarowe.html?r=3
http://hurtowniamuzyczna.pl/offer/184/gitary-akcesoria-struny.html

Wybierając najlepsze struny do gitary elektrycznej, należy przede wszystkim przyjrzeć się samemu instrumentowi, jaki mamy. Po drugie, musimy określić własne preferencje: czy wolimy struny grubsze, czy cieńsze, twardsze, czy bardziej miękkie. I pada tytułowe pytanie: czy grubość strun do gitary elektrycznej jest ważna? Oczywiście, zbyt grube struny mogą obijać się o prożki, do tego słabo nadają się do grania szybkich przebiegów gamowych (shredderki). Z kolei zbyt cienkie struny mogą wbijać się w palce, i nawet je przecinać! Ciekawe porady na temat dobierania odpowiedniej grubości strun znajdziecie na portalu RecenzjeGitar.pl: wybór grubości strun.

Po trzecie, struny powinniśmy dopasować do stylu wykonywanej muzyki. I po czwartek wreszcie: cena strun. Czasami pokusa, aby kupić najtańszy komplet jest duża, ale jest takie powiedzenie: biednego nie stać na tani zakup. I ta zasada sprawdza się również w przypadku zakupu strun do gitary. Jeśli kupimy droższe struny, z reguły będą lepiej brzmiały, i dłużej nam służyły, niż najtańsze. Warto o tym pamiętać.
Wszystkim zainteresowanym zakupem strun, polecamy artykuł magazynu TopGuitar, w którym redakcja zestawiła kilka wartych rozważenia kompletów strun do gitary elektrycznej: ZESTAWIENIE STRUN DO GITARY ELEKTRYCZNEJ