Gibson – wirtualne lekcje gry na gitarze dla dzieci z rakiem

Gibson Gives i JoyRx Music® (dawniej MyMusicRx) – flagowy program Children’s Cancer Association (CCA) – łączą siły już drugi rok z rzędu, aby przynieść uzdrawiającą moc muzyki dzieciom zmagającym się z rakiem i innymi poważnymi chorobami.

Jak donosi magazyn TopGuitar, od 1 września młodzi, utalentowani muzycy Gibson Generation Group, czyli Gibson G3, zapewnią wirtualną opiekę muzyczną dla Children’s Cancer Association, które służy dzieciom, dzieląc się lekcjami gry na gitarze i dając hospitalizowanym dzieciom szansę nauczenia się gry na instrumencie. Występy i lekcje gry na gitarze będą dostępne przez cały rok i będą dostępne dla publiczności 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, a bezpłatnie pod adresem: https://joyrxmusic.org/learn/gibson-generation-group-g3-guitar-lessons/

Wrzesień to miesiąc Childhood Cancer Awareness, a od 1 do 22 września Gibson i JoyRx Music wydadzą występy ośmiokrotnego zwycięzcy GRAMMY Ziggy’ego Marleya, gitarzysty Maná Sergio Vallína i blues-rocka, wokalistki, autorki tekstów i gitarzystki Emily Wolfe.

Obejrzyj i podziel się wykonaniem nowej piosenki Ziggy’ego Marleya „Music Is Everything”:

W nadchodzących tygodniach oglądajcie występy Sergio Vallína i Emily Wolfe na Instagramie Gibsona i na stronie JoyRx Music.

Aby zebrać dodatkowe fundusze na JoyRx Music, fani będą mogli wygrać jedną z sześciu Gibsona, Epiphone i Kramergitara, a każdy zwycięzca otrzyma również roczną subskrypcję zupełnie nowej aplikacji Gibson na interaktywne lekcje gry na gitarze. Gra na gitarze JoyRx Music jest przekazywana przez filantropijne ramię Gibsona, w tym Gibson Gives, Epiphone Empowered i Kramer Kares. Wszystkie dochody bezpośrednio wesprą misję JoyRxMusic, aby wzmocnić hospitalizowane dzieci i nastolatki w całym kraju, aby złagodzić ich stres, niepokój i postrzeganie bólu dzięki dostosowanym doświadczeniom z przeszkolonym personelem JoyRx Music. Aby wziąć udział w konkursie JoyRx Music & Gibson Guitar Giveaway od 1 do 22 września, odwiedź: https://joyrx.rallyup.com/gibsongiveaway/Campaign/Details

Od ponad 25 lat wytrawni specjaliści muzyczni JoyRxMusic angażują hospitalizowane dzieci w każdym wieku i ze wszystkimi diagnozami, grając muzykę dla i z nimi oraz ich rodzinami. Najnowocześniejsze wózki muzyczne są zaopatrzone w wysokiej jakości instrumenty i tablety z grami muzycznymi i aplikacjami, dzięki którym dzieci mogą bezpiecznie bawić się w szpitalnych salach. JoyRxMusic.org rozszerza online ekskluzywne występy artystów i lekcje muzyki dostępne bezpłatnie dla dzieci i młodzieży przez całą dobę, a także koncerty na żywo w szpitalach.

„Radość często drzemie u dzieci cierpiących na poważne choroby” – mówi Danielle York, dyrektor generalna Children’s Cancer Association. „Jeżeli uda nam się zapewnić dzieciom otulenie radością w najtrudniejszych momentach ich życia, możemy pozytywnie wpłynąć na ich doświadczenie w leczeniu. Naszą wizją jest udostępnienie JoyRxMusic dzieciom, gdziekolwiek się znajdują, niezależnie od tego, czy są w szpitalu, czy nie. Jesteśmy bardzo wdzięczni GibsonGives, młodym artystom GibsonG3, Ziggy Marley, SergioVallín i Emily Wolfe za wsparcie naszego programu i pomoc w znalezieniu nowych i ekscytujących sposobów wirtualnego łączenia młodych pacjentów z uzdrawiającą mocą muzyki.

„Gibson Gives jest podekscytowany zaangażowaniem naszych artystów Gibson G3 w dostarczanie dzieciom zarówno edukacji muzycznej, jak i uzdrawiania”, mówi DendyJarrett, dyrektor wykonawczy Gibson Gives. „Zapewniamy życiową umiejętność, a także odwracanie uwagi od lekarzy, dyskomfort i ból. Muzyka może być najlepszym lekarstwem! Pomaganie JoyRx Music przechodzi długą drogę w wypełnianiu misji Gibson Gives.”

Obejrzyj nowy zwiastun JoyRx Music:

 

O JoyRx Music:
JoyRx Music® (wcześniej MyMusic Rx) to sztandarowy program Stowarzyszenia na Rzecz Nowotworów Dzieci, który umożliwia młodym pacjentom odnalezienie Radości poprzez muzykę. Wyszkoleni muzycy dostosowują indywidualne lub grupowe doświadczenia muzyczne dla hospitalizowanych dzieci w każdym wieku i z różnymi diagnozami, aby umożliwić im wybór doświadczenia „medycyny muzycznej”, które najlepiej pasuje do ich obecnego emocjonalnego miejsca i pożądanego nastroju. JoyRxMusic.org jest dostępny na żądanie 24/7 i oferuje chorym dzieciom dostęp do ekskluzywnych występów artystów, lekcji muzyki, gier i nie tylko.