Ministry na Przystanku Woodstock

Poznaliśmy pierwszego wykonawcę, który zagra na XVIII Przystanku Woodstock. Jurek Owsiak na swoim blogu podał, że w przyszłym roku na Woodstocku zagra Ministry. Festiwal odbędzie się w dniach 2,3,4 sierpnia 2012 roku w Kostrzynie nad Odrą.

Grupa Ministry szykuje pełną reaktywację. Zespół dowodzony przez Ala Jourgensena przymierza się do trasy i wydania nowej płyty.

Zespół zapowiedział już udział w przyszłorocznym festiwalu Wacken. W planach jest także kilka innych europejskich festiwali, jak również niewielka liczba klubowych show. Na występy mogą liczyć również Amerykanie. – Szykujemy się na 5-6 tygodni w trasie – zdradził lider. – Około 20-21 koncertów.

Nowy album, zatytułowany „Relapse” ma ukazać się jeszcze przed świętami. Dzieło wydane zostanie nakładem 13th Planet Records.

Skład kapeli tworzą obecnie Mike Scaccia i Tommy Victor na gitarach, Tony Campos na basie, perkusista Prong, Arron Rossi oraz John Bechdel, klawiszowiec znany z Killing Joke.

Ostatni regularny album grupy to „The Last Sucker” z września 2007 roku. Dyskografię uzupełnia kompilacja „Cover Up” z kwietnia 2008 roku oraz koncertowe wydawnictwo „Adios… Puta Madres” z 2009 roku.

źródło: wosp.org.pl